Prodejna CD Široký dvůr - 15 let

15. 05. 2007 | † 06. 06. 2009 | kód autora: 2h0
  • obrazekRozhovor s vedoucím prodejny ing. Pavlem Bílkem
  • Vaše prodejna je na rušné turistické trase. Předpokládám, že většina Vašich zákazníků jsou cizinci. V jakém poměru se tito cizinci kupují CD s pop-music a s takzvanou vážnou hudbou? Sortiment naší prodejny tvoří hlavně klasika, český jazz, folklór a folk. Z popmusic nabízíme projekty, které se dají prodat do zahraničí. Jsou to tedy jména jako Hegerová, Hapka, Horáček, Olmerová, Floex, Nohavica, Gott a Vondráčková. V poměru k ostatním žánrům jsou to jednotky procent.

  • Vaše prodejna v nebývalé míře vystavuje a propaguje CD s hudbou 20. století. Jak dalece se zákazníci zajímají o tuto produkci? Celá léta se snažíme budovat nabídku soudobé hudby tak rozsáhlou, aby zájemce o soudobou hudbu ze zahraničí pocítil potřebu při každé návštěvě Prahy zajít se podívat k nám, co nového vzniklo v této oblasti hudby v Čechách, na Moravě nebo na Slovensku. Velkou část soudobé hudby ale prodáme přes náš internetový obchod na adrese http://cdmusic.cz/

  • Kolik procent z prodaných CD s hudbou 20. století přibližně tvoří tituly české soudobé hudby? Téměř 100%, zcela programově totiž nabízíme hlavně hudbu z produkce českých a slovenských skladatelů. CD s tvorbou zahraničních autorů 20. století dovážíme od světových vydavatelů dle přání našich zákazníků.

  • Jak již bylo řečeno, Vaše produkce je proti jiným prodejnám dosti netypická. Jak se to obráží na hospodářských výsledcích Vaší firmy? Pravě to, ze naše nabídka je netypická nám zajišťuji jistou exkluzivitu. V lednu oslavíme 15 let od otevření našeho obchodu a s podnikáním v tomto nejistém oboru se ale rozhodně skončit nechystáme.

  • Chybí podle Vašeho názoru některé tituly na trhu? Na trhu dle mého názoru je dost zajímavé produkce, chybí snad jen jasná koncepčnost ve vydávání nahrávek. Český rozhlas zahájil před mnoha lety řadu soudobé hudby na CD, postupem času se projekt rozplynul a starší tituly již nedolisovává, nové vydává dle mého názoru bez spojitosti a nahodile. Jiný vydavatel se v posledních letech systematicky tomuto žánru nevěnuje.

  • Někteří odborníci předvídají postupný úpadek trhu s hudebními nosiči. Šíření hudby po Internetu prý nahradí prodej CD, DVD i dalších nosičů. Pozorujete ve své prodejně tento trend? Odpovím protiotázkou: znáte místo na internetu, kde můžete získat Salve regina od Petra Ebena s Vysokoškolským uměleckým sborem UK nebo skladbu Dar pilné mládeži skladatele J.J.Ryby s Kuhnovým dětským sborem?

Pro Nové hudební listy se Pavla Bílka z prodejny Široký dvůr / CDmusic.cz na Loretánském náměstí ptal Otomar Kvěch.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.